Biorezonans

Terapie antynikotynowe

Przed Państwem najskuteczniejsza terapia antynikotynowa – ok. 90% pacjentów przestaje palić(bezterminowo) dzięki nowoczesnemu wykorzystaniu najnowszego aparatu rezonansowego BICOM Optima. Pozostałe 10% to osoby, u których nastąpiła redukcja głodu nikotynowego. Wówczas wskazane jest skorzystać z jeszcze jednej wizyty. Rzeczą bardzo istotną dla palaczy jest fakt, ze bez względu na ilość wypalanych papierosów oraz staż palenia, skuteczność tej metody jest tak wysoka, ze wystarczy poddać się tylko jednej terapii trwającej ok. 15-30 min.

terapia antynikotynowaPrzed przystąpieniem do zabiegu, umieszcza się niedopałek papierosa w elektrodzie kubkowej podłączonej do aparatu BICOM Optima. Osoba poddawana terapii jest również zintegrowana z aparatem za pomocą elektrod. Po włączeniu odpowiedniego programu w aparacie zachodzi reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego, który powinien ustąpić w przeciągu 2-12 godzin. Gdyby jednak głód nikotynowy pojawiał się w dniu terapii, absolutnie nie wolno wprowadzać nikotyny do organizmu, ponieważ osłabi to znacznie efekt terapii i możne spowodować niepożądane reakcje, np. biegunka, wymioty.

Najwyraźniej brak chęci palenia odczuwa się już następnego dnia rano. W ciągu najbliższych 10-14 dni pozostanie opanowanie odruchowego sięgania po papierosa, czyli walka z uzależnieniem psychicznym.

Jednym z ciekawszych doświadczeń jest brak potrzeby zapalenia nawet w towarzystwie palących. Bierne palenie nie stanowi zagrożenia, lecz pierwszy aktywnie wypalony papieros, choć nie smakuje, powoduje pojawienie się głodu na nowo, a wiec niweczy skutki leczenia. W tej sytuacji wizytę należny powtórzyć.

Najważniejszym wiec zadaniem po terapii, przy nieobecności głodu, jest nie pozwolenie sobie nawet na jednego papierosa, a wtedy efekt utrzyma się bezterminowo.

Po zabiegu obserwuje się wzmożone pragnienie, niekiedy zwiększona senność i potliwość W trakcie terapii dochodzi do uruchomienia oraz ewakuacji z tkanek nagromadzonych wcześniej toksyn. Proces ich usuwania zachodzi poprzez nerki, skórę i jelita. Zatem w ciągu kilkunastu godzin po zabiegu należny wypić od 1,5 do 2 litów wody, aby ułatwić proces ich wydalania. Zalecane są również częstsze kąpiele. Nie zaleca się stosowania żadnych środków zawierających nikotynę (gumy, plastry).

Prosimy pamiętać, ze bez odrobiny woli rzucenia palenia, nawet najlepsze metody nie odniosą oczekiwanego efektu.

Twój organizm ma dozę zdolności do samooczyszczania i regenerowania. Dlatego jeżeli w tym momencie rzucisz palenie to:

W ciągu 20 min

tętno obniży się oraz ciśnienie tętnicze krwi powróci do normy

w ciągu 8 godz.

poziom tlenu we krwi wzrośnie, a poziom tlenku węgla zniknie

w ciągu 24 godz.

ryzyko ostrego zawału mięśnia sercowego znacznie się zmniejszy

w ciągu 48 godz.

Twoje zmysły smaku i węchu zaczyna działać normalnie

w ciągu 2 tyg. do 3 miesięcy

układ krążenia ulegnie wzmocnieniu, polepszy się Twoja kondycja fizyczna

w ciągu 1 do 9 miesięcy

wydolność okładu oddechowego poprawi się, ustąpi kaszel, duszności, zmęczenie

po 1 roku

ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienna mięśnia sercowego zmniejszy się o połowę

po 5 latach

ryzyko zachorowania na raka płuca, jamy ustnej i krtani, przełyku zmniejszy się o połowę obniży się ryzyko wystąpienia udaru mózgu

po 10 latach

ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienna serca będzie podobne, jak u osoby nigdy nie palącej

po 15 latach

ryzyko zachorowania na raka płuca będzie podobne, jak u osoby nigdy nie palącej.

Czy to Cie przekonuje? jeżeli Twoja odpowiedz brzmi: tak, oznacza to, ze jesteś mądrym i rozsądnym człowiekiem. Zastanów się, czy dla tych kilku minut przyjemności, które daje Ci zapalenie papierosa, warto żyć gorzej i umierać wcześniej niż osoba która nie pali?  Decyzja należny do Ciebie.

Umów się na wizytę

ul. Legionowa 9/1 lok 154
(rzemieslnik Panorama)
15-281 Białystok

T: 85 679 24 57
K: 48 517 409 460
E: medivital@tlen.pl

pon-piąt: 9:00 – 17:00
sob: do uzgodnienia

Prosimy o wcześniejsze ustalanie wizyty