Alergia

Odczulanie

Po wykonaniu testów i stwierdzeniu na jakie alergeny pacjent jest uczulony przystępujemy do terapii odczulających Odczulanie poprzez terapie biorezonansową stosowaną w naszym gabinecie jest całkowicie bezinwazyjne i bezbolesne.

Zabieg trwa okolu 20 min i często wystarczy jedno odczulanie np.: pyłki traw, sierść zwierząt, owoce, używki, pleśnie, insekty… Przy bardzo silnej racji na dany alergen oraz alergii centralnej tj. białko mleka, białko jajka, pszenica, roztocze kurzu domowego, candida albigens czy metale należny wykonać 3 terapie odczuleniowe na jeden alergen.

Na jednej wizycie można odczulić max dwa alergeny z danej grupy. Przy alergenach centralnych przed odczulaniem zachowujemy dwutygodniowa dietę na te  produkty pokarmowe.

Efektywność odczulania  podnosi brak kontaktu z alergenem przez okres 1-2 tygodni przed i po terapii. Dlatego odczulanie na pyłki kwiatów, drzew, traw przeprowadza się wg kalendarza kwitnień , bądż w okresie jesienno-zimowym. W przypadku alergii pokarmowych zaleca się dietę bez czynnika odczulanego.

Po przeprowadzonym odczuleniu należny w danym dniu wypić ok. 1,5 l wody nisko mineralizowanej oraz nie spożywać alkoholu ani mocnej kawy bać herbaty.

Po okresie 2-3 tygodni od odczulania wykonujemy test kontrolny, sprawdzając czy dana alergia została wygaszona. Test kontrolny jest bezpłatny.

Odczulanie metoda biorezonansu możne także uzupełniać tradycyjne odczulanie. Odczulamy także wg testów dostarczonych przez pacjenta, a wykonanych w innych placówkach.

Doskonałe efekty osiągane są w leczeniu metoda biorezonansową, takich chorób alergicznych jak: wszelkiego rodzaju alergie: pokarmowe, inhalacyjne,kontaktowa, astma oskrzelowa, katar sienny, atopowe zapalenie skóry, alergie na jady owadów, pokrzywki, grzybice jelit.

Zasady prawidłowo przeprowadzonej terapii odczulącej

– min tygodniowy okres bez leków p/histaminowych

– testy komputerowe

– znalezienie alergenów centralny tj mleko krowie, jaja, przenica, kurz domowy, pleśnie

– minimum 3 tygoniowy okres karencji po odczulaniu na żółtko, białko, mleko, przenicę, 2-3 krotne odzczulanie

na alergeny centralne, odczulanie jednokrotne na pozostałe alergeny

– odczulanie na pyłki przeprowadza się według kalendarza pyleń, bądz w okresie jesienno-zimowym

Umów się na wizytę

ul. Legionowa 9/1 lok 154
(rzemieslnik Panorama)
15-281 Białystok

T: 85 679 24 57
K: 48 517 409 460
E: medivital@tlen.pl

pon-piąt: 9:00 – 17:00
sob: do uzgodnienia

Prosimy o wcześniejsze ustalanie wizyty